×
 • Sport
 • Sport

  Këtë fundjavë rinisë Superliga e Hendbollit

  Insajderi
  27 February 2016 - 10:27
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ndeshja më interesante e javës pritet të zhvillohet të shtunen në Ferizaj, ku Kastrioti pret kryesuesën e superligës, Besa Famiglia.

  Ndërkohë që përcjellësja e parë e Besës, KH Prishtina të dielen udhëton në Mitrovicë për tu ndeshur me Trepçen.

  Në këtë fazë të dytë Superliga e Hendbollit do të ndahet në dy grupe. Grupi A, ku marrin pjesë 5 ekipet e para dhe grupi B, në të cilin do të bëjnë pjesë 5 ekipet e fundit në tabelë.

  Dihet se Besa Famiglia, Prishtina, Kastrioti, Kosova dhe Zhegra qysh tani e kanë të sigurtë garimin ne grupin ‘A’ kurse per një vend në këtë grup luftë e madhe do te zhvillohet mes Vëllaznimit, Drenicës dhe Trepçës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark