19:20 - 04 Dhjetor 2022

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Angli – Senegal.

Anglia dhe Senegali janë dy kombëtaret e radhës që përballen në 1/16-ën e finales së Kupës së Botës 2022.

Dy kombëtaret futen në këtë sfidë duke njohur kundërshtarin për fazën tjetër, nëse arrijnë atë fazë. Franca pret aty.

Ndeshja mes Anglisë dhe Senegalit luhet me fillim nga ora 20:00.

FORACIONET ZYRTARE:

Tags: ,