16:14 - 27 Nëntor 2022

Pas barazimit pa gola me Marokun, Kroacia është e obliguar që të fitojë ndaj Kanadës në mënyrë që të jetë afër kualifikimit në fazën tjetër të Kampionatit Botëror të futbollit që po zhvillohet në Katar.

Trajneri Zlatko Dalic ka kërkuar nga lojtarët që ta fitojnë me çdo kusht këtë ballafaqim sepse në të kundërtën mund të rrezikonin të përshëndeten shumë herët nga ky kompeticion.

Ndeshja starton nga ora 17:00 dhe do të zhvillohet në “Khalifa International Stadium”.

Këto janë formacionet zyrtare: