20:03 - 08 Mars 2023

Bayern Munichu dhe Paris Saint-Germaini vihen edhe një herë përballë, kësaj radhe në Allianz Stadium, për ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Bavarezët hynë në lojë me epërsi prej 1-0, duke qenë se i mposhtën parisienët në sfidën e parë në Parc des Princes.

Strategët Julian Nagelsmann dhe Christophe Galtier i kanë bërë gati taktikat e tyre dhe i kanë zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fuhsë nga minuta e parë.

FORMACIONET ZYRTARE: