×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  KFOR-i publikon foto të ushtarëve turq duke patrulluar maleve të Kosovës

  Insajderi
  21 November 2023 - 17:56

  KFOR-i i ka publikuar disa fotografi të ushtarëve turq të cilët po kryejnë patrullime të rregullta për të siguruar lirinë e lëvizjes për qytetarët.

  Në njoftimin e tyre thuhet se ushtarë turk janë duke kryer kontrolla edhe maleve të Kosovës, në një nga zonat kufitare.

  “Ushtarët nga Coy Turk po kryejnë patrulla për të vlerësuar lirinë e lëvizjes në zonën e tyre të përgjegjësisë. KFOR-i ruan një mjedis të sigurt dhe të sigurt për të gjithë njerëzit në Kosovë dhe lirinë e lëvizjes në përputhje me Rezolutën 1244”, thuhet në njoftimin e KFOR-it.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark