×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Kica Xhelili: Pushteti popullist po degradon sistemin e drejtësisë

  Insajderi
  21 March 2023 - 20:15
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Lidhja Demokratike e Kosovës ka filluar nga sot numërimin e dështimeve të LVV-së me rastin e 2 vjetorit të kësaj qeverisje.

  Deputetja Doarsa Kica Xhelili ka folur për për Vetingun, Byronë, dinjitetin në drejtësi.

  “Vetingu nuk është gjithëpërfshirës sepse nuk u prioritizua kurrë mjaftueshëm. Byroja shkoi në Komision të Venecias me insistim të LDK-së dhe po me votat e LDK-së kaloi”, ka thënë ndër të tjerash deputetja Kica Xhelili.

  Ajo po ashtu ka theksuar se Qeveria uli pagat për zbatuesit e ligjit përderisa nuk u bë asnjëherë padia për gjenocid.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark