×
 • Sport
 • Sport

  Klopp e do Donnarumma-n te Liverpooli

  Insajderi
  22 February 2016 - 16:46
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp, dëshrion transferimin e portierit të talentuar të Milanit, Gianluigi Donnarumma te Liverpooli pas përfundimit të këtij stinori.

  Sipas raportimeve të fundit të gazetës së afërt me skuadrën e kuqe nga Liverpooli, thuhet se Klopp ka një simpati të madhe për portierin 16 vjeçar që është kthyer në një sensacion këtë stinor me skuadrën e Milanit.

  Për portierin e talentuar ka pasur interesim edhe nga skuadra e famshme spanjolle Barcelona, e cila tashmë ka ofruar 23 milionë euro për Donnarumma-n.

  Donnarumma ka zhvilluar 17 ndeshje me Milanin këtë stinor, duke u bërë zgjedhja e parë në portën e skuadrës kuqezi para Diego Lopezit dhe Christian Abiattit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark