×
 • Sport
 • Sport

  Kombëtarja shqiptare ngjitet në renditjen e FIFA-s

  Insajderi
  03 March 2016 - 14:20
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  FIFA ka publikuar dhe renditjen për muajin shkurt,në të cilën Kombëtarja e drejtuar nga trajneri De Biasi është pozicionuar në vendin e 35-të, duke u ngjitur një pozicion më lart.
  shqiperia

  Muajin e kaluar Shqipëria ishte në vendin e 36-të, për shkurtin ngjitet një më lart, kjo për shkak të rënies në renditje të Bregut të Fildishtë, i cili ka humbur 8 vende dhe vjen pas nesh.

  Kuqezinjtë lënë pas Greqinë, Danimarkën, Algjerinë, gjithashtu dhe Serbinë e cila renditet e 50-ta.

  Ndërsa në krye vazhdon të qëndrojë Belgjika, e ndjekur nga Argjentina, Spanja dhe Gjermania.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark