×
 • Showbiz
 • Show

  Komenti i Eglës për trupin e Françeskës, reagon ashpër Ledioni: Nuk dua të dëgjoj çfarë ke për të thënë

  Insajderi
  24 February 2024 - 23:33
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Një koment i Eglës për trupin e Françeskës ka krijuar debat në shtëpi mes dy banoreve.

  Për këtë, ka reaguar edhe moderatori Ledion Liço, i cili kritikoi banorët për komentet e tyre. Ai u shpreh i prerë, se këto komente për trupin nuk lejohen dhe ata duhet të tregohen të kujdesshëm me mesazhet që japin.

  “Egla dhe të gjithë të tjerët duhet të ta kuptojnë që ‘body shaming’ nuk është e lejueshme. Ky mesazh është shumë i rëndësishëm. Kuptoje rëndësinë e gjëse. Po jepni mesazhe për miliona njerëz. Mund ta keqkuptojnë direkt.

  Nuk dua të dëgjoj çfarë komenti keni për të thënë. Njerëzit kuptojnë të gjithë situatën dhe shpesh herë keqkuptojnë çfarë thuhet aty brenda. Nuk besoj se aty brenda thuhen gjërat me qëllim bullizmin, por ju duhet të kuptoni rëndësinë e mesazheve që jepni. Mesazhet që jepni shkojnë përtej lojës dhe duhet ta mendoni këtë. Numëroni deri në 10 para se të thoni diçka. Jemi në vitin 2024 dhe flasim akoma ke vënë bark apo jo.”- tha Ledioni.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Showbiz
  19 April 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark