×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Konflikt me armë zjarri në Greqi, vritet aksidentalisht një shqiptar

  Insajderi
  22 February 2023 - 08:56
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një shqiptar është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e djeshme në Athinë, pak para mesnate. Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur në ambientet e jashtme të një lokali.

  Mediat greke bëjnë me dije se 7 shqiptarë kanë qenë bashkë në një kafene në Nea Joni dhe kanë nisur të debatojnë pa u ulur.

  Pasi kanë dalë jashtë njëri prej tyre ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar në drejtim të bashkëkombasit të tij, i cili ishte klient në lokal dhe nuk kishte lidhje me grupin.

  Mësohet se ky i fundit fillimisht ka mbetur i plagosur por nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve duke ndërruar jetë pak orë pasi është dërguar në spital.

  Nga ana tjetër grupi i shqiptarëve që janë përfshirë në konflikt bashkë me autorin janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark