11:25 - 17 Nëntor 2022

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ia ka tërhequr vërejtjen deputetëve në fillim të seancës.

Para se të lexonte betimin për deputetët e Listës Serbe, Konjufca iu drejtua deputetit nga grupi multietnik, Enis Kervan duke i kërkuar të mos bëjë zhurmë.

Vërejtje pati edhe për deputetët e Vetëvendosjes.

“Zoti Kervan dhe deputetët e VV-së a mundeni mos me ba zhurmë edhe me u ulë në vendet tuaja”, deklaroi Konjufca. /Insajderi