×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Konkursi për gjykatës në Gjykatën Kushtetuese- Kandidati pretendon se iu bënë padrejtësi nga Avokati i Popullit

  Insajderi
  08 June 2023 - 17:45

  Kandidati Selman Ymeri i cili kishte aplikuar në pozitën e gjykatësit në gjykatën kushtetuese me 23 mars të këtij viti po pretendon se ka hasur në padrejtësi gjatë këtij konkursi nga avokati i popullit Naim Qelaj.

  Ymeri në një intervistë për Insajderin tregoi se padrejtësia në këtë konkurs i ndodhi kur u mbajtën testi me shkrim dhe testi me goje nga avokati i popullit ku siç ka pretenduar ai këto shkelje kanë ndodhur për shkaqe konflikt interesi.

  Tutje ai tregoi edhe si erdhi deri te konflikti i interesit mes me avokatin e popullit Naim Qelaj.

  Për të dëgjuar rrëfimin e tij shikoni videon më poshtë:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark