×
 • Sport
 • Sport

  Kosova mposht Maltën me rezultat të thellë

  Insajderi
  16 August 2021 - 19:56
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kosova e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin në ‘FIBA European Challanger’ në Prishtinë.

  Dardanët shkatërruan Maltën në ndeshjen e parë duke e mposhtur me rezultat të thellë 117-20, raporton KP.

  Fitorja e Kosovës nuk u vë asnjëherë në diskutim pasi ata krijuan epërsi prej 40 pikësh në pjesën e parë.

  Ndeshja e radhës e Kosovës do të jetë kundër Moldavisë që zhvillohet të martën nga ora 17:00.

  Përveç Kosovës, në këtë kampionat po marrin pjesë edhe Shqipëria, Luksemburgu, Malta, Moldavia dhe Gjibraltari.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark