×
 • Sport
 • Sport

  Kosova mund Shqipërinë në tetë vjetorin e pavarësisë  

  Insajderi
  17 February 2016 - 19:10

   

  Kombëtarja kosovare e futbollit për femra ka mposhtur Shqipërinë 3 me 1 në miqësoren e zhvilluar në Elbasan Arena, për nderë të pavarësisë së Kosovës.

  Në këtë ndeshje vëllazërore Kosova u fut më e motivuar, ndoshta edhe për shkak të festës së shtetit, duke treguar cilësi, çka e tregon edhe rezultati i takimit.

  Për përfaqësuesen kosovare shënoi dy herë Agnesa Rexha dhe Edona Kryeziu, ndërsa golin e vetëm për Shqipërinë e shënoi futbollistja nga Kosova që luan në Kombëtaren shqiptare, Lavdije Begolli.

  Kosova nuk ka mundësi të paraqitet në gara të rëndësishme evropiane, pasi FFK-ja nuk është pranuar ende në instancat më të larta të futbollit evropian e botëror.

   

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Sport
  26 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark