×
 • Sport
 • Sport

  Kosova U19 kualifikohet në “Elite Round”

  Insajderi
  21 November 2023 - 16:45

  Kombëtarja e Kosovës U19 është kualifikuar në “Elite Round” për kualifikimet e “Lituania 2024”.

  Pas barazimit me Sllovakinë (1:1) dhe fitores bindëse ndaj Ukrainës (4:0), djemoshat dardanë barazuan në ndeshjen e tretë kundër Maltës (2:2), rezultat ky që i mjaftoi për ta siguruar pozitën e parë në Grupin 7.

  Dardanët e rinj përfunduan në pozitën e dytë me pesë pikë të grumbulluara nga tri ndeshje, me Ukrainën që avancoi nga vendi i parë me një pikë më shumë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark