×
 • Sport
 • Sport

  Koulibaly lavdëron gjyqtarin që ndali lojën pas thirrjeve raciste

  Insajderi
  04 February 2016 - 15:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Mbrojtësi i Napolit, Kalidou Koulibaly, ka lavdëruar gjyqtarin Massimiliano Irrati, pasi ky ndërpreu ndeshjen në mes të Lazios dhe Napolit që u zhvillua mbrëmë në Romë.

  Ndeshja u ndërpre për tre minuta pas thirrjeve nga disa prej tifozëve vendas kur Koulibaby prekte topin.

  Pas kësaj, gjyqtari Irrati vazhdoi ndeshjen pas konsultimeve që pati me trajnerët e të dyja ekipeve si dhe me zyrtarët e ndeshjeve, raporton BBC.

  “Dua të falënderoi lojtarët e Lacioz, por në veçanti gjyqtarin Irrati për kurajën e tij”, Koulibaly ka shkruar në llogarinë e tij në Instagram.

  Senegalezi 24 vjecar që ka lindur në Francë, karrierën e tij futbollistike e filloi në klubin Metz para se ti bashkohej Napolit nga skuadra belge Genk në vitin 2014.

  Ndeshja  u zhvillua në kudër të ligës, dhe u ndërpre në pjesën e dytë, raporton Insajderi.

  “Dua të falënderoj bashkëlojtarët e mi, publikun dhe tifozët tanë, që kanë qenë përkrahje e madhe kundër këtyre thirrjeve të shëmtuara.  Dua të falënderoj të gjithë për mesazhet solidarizuese të cilat I kam pranuar,” ka shkruar ai.

  Në anën tjetër, trajneri i Lacios, Stefano Piolo, ka thënë: “Unë nuk do të ndërpreja ndeshjen.  Thirrjen kanë ardhur nga një grup I vogël, dhe nuk mendoj se ato ishin thirrje raciste.  Ne po ashtu kemi lojtarë me ngjyurë dhe ata trajtohen mirë,” ka thënë ai

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark