×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Kryetari i Zubin Potokut vazhdon punën nga Zyra për Komunitete

  Insajderi
  01 June 2023 - 09:27

  Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, ka thënë se është duke punuar nga Zyra për Komunitete në fshatin Çabër të kësaj komune.

  Ai shtoi se, aktualisht, është duke u vlerësuar gjendja e sigurisë në komunë, për të vendosur nëse do të shkojë në objektin komunal.

  Kujtojmë se serbët në Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq – të tria komuna në veri të Kosovës – janë duke protestuar prej ditësh kundër kryetarëve shqiptarë.

  Tensionet janë rritur nga 26 maji, kur Policia e Kosovës i ka ndihmuar ata të hyjnë në objektet komunale, përkundër rezistencës së banorëve vendas./REL/.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark