×
 • Sport
 • Sport

  Kupa e Kosovës: Prishtina një hap më afër garave evropiane

  Insajderi
  18 May 2016 - 17:41
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Pas triumfit 3-0 në shtëpi ndaj Llapit në gjysmëfinalen e parë, prishtinasit si mysafirë arritën të barazojnë 1-1.

  Egzon Sinani shënoi golin e epërsisë për Llapin në minutën e 42-të, ndërsa Prishtina barazoi gjithçka përmes Kreshnik Lushtakut në minutën e 78-të.

  Fituesi i Kupës sivjet merr pjesë në garat kualifikuese për Europa League dhe Prishtina i është afruar edhe një hap më afër pjesëmarrjes në garat evropiane sezonin e ardhshëm. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark