×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurti: Grupi i djelmoshave të kombëtares na bëri krenarë

  Insajderi
  24 June 2024 - 23:49
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur për kombëtaren shqiptare se ajo na ka bërë krenarë, e se ardhmja e tyre është premtuese, ani pse nuk arriti të shkonte më tej në Kampionatin Evropian.

  Kurti tutje shprehet se kombëtarja jonë edhe pasi pati humbje, ishin humbje të bukura, e që luajtën fuqishëm.

  “Në fushën e blertë u duk sikur jemi pjesëmarrës të rregullt, e jashtë saj dhe në shkallët e stadiumeve sikur ishim vendas. Ishte vetëm pjesëmarrja e dytë në një kampionat evropian”, shkroi Kurti në Facebook.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark