×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Kurti nuk heq dorë: Reduktojmë policët në Komuna vetëm kur bandat largohen në Serbi ose në burg

  Insajderi
  01 June 2023 - 14:06

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka folur për mundësinë e zvogëlimit të forcave policore nëpër objektet e komunave veriore. Megjithatë thotë se për të ndodhur një gjë e tillë, duhet që të largohen bandat të cilat adhurojnë Sllobodan Millosheviqin dhe Vladimir Putinin.

  Kurti ka thënë se s’ka mundësi të mos mbrohen asetet publike nga bandat e këtilla dhe thotë se në momentin kur ato largohen atëherë mund të zvogëlohet numri.

  “Unë natyrisht mund ta paramendoj zvogëlimin e policisë në ndërtesat e komunave atëherë kur të largohen këto banda që adhurojnë Millosheviqin e Putinin. Ata ose le të shkojnë në Serbi, ose duhet t’i çojmë në burg. Mirëpo s’ka mundësi që të mos i mbrojmë asetet publike nga bandat e këtilla. Kur të largohen mund ta zvogëlojmë numrin”, ka thënë Kurti.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark