×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Kurti për eliminimin nga Euro2024: Kosova edhe pa lojtarët kryesorë përsëri gjeti mënyrën për të na gëzuar

  Insajderi
  19 November 2023 - 09:33

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se Kosova edhe pse ishte pa lojtarët kryesorë në ndeshjen kundër Zvicrës “përsëri gjeti mënyrën për të na gëzuar, kundër një ekipi që është në mesin e Top 15 kombëtareve të futbollit në botë”.

  Barazim në Basel, sikurse edhe në Prishtinë. Faleminderit djemve tanë për emocionet në çdo ndeshje. Përvojën e fituar gjatë këtyre kualifikimeve, ta vëmë në funksion të përgatitjeve për fushatën e kampionatit botëror 2026”, ka shkruar Kurti në Facebook.

  Tutje, kreu i shtetit ia uroi kualifikimin Zvicrës në EURO 2024.

  Zvicra dhe Kosova barazuan mbrëmë me rezultat 1-1, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark