×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

  Insajderi
  22 September 2023 - 20:00

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai sot është pritur në takim nga presidenti Alain Berset.

  Kurit në profilin e tij në platformën „X“, ka njoftuar për diskutimet që kanë zhvilluar me kreun e shtetit zviceran.

  Ai ka ndarë edhe një frazë që i është thënë nga Berset, se Zvicra dhe Kosova janë “shtete fqinje”, jo gjeografikisht por në aspektin social e njerëzor.

  “Ne diskutuam mbështetjen për zhvillimin tonë ekonomik, qëndrueshmërinë, paqeruajtjen ushtarake dhe tregtinë e ardhshme. Siç tha Presidenti Berset, “Ne jemi fqinjë, jo gjeografikisht, por në një nivel shoqëror dhe njerëzor”, shkruar Kurti.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark