×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Kurti sot në vizitë zyrtare në Austri

  Insajderi
  12 January 2023 - 08:12

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Austri.

  Ai do të pritet nga kancelari austriak, Karl Nehammer.

  Kurti dhe Nehammer do të mbajnë së bashku edhe një konferencë shtypi në Ballhaus Platz në orën 13:30.

  Kurti, gjatë vizitës në Vjenë, do të mbajë edhe një fjalim i ftuar nga Instituti Austriak për Politikë Evropiane dhe të Sigurisë dhe Akademia Diplomatike e Vjenës. Ai do ta flas për “Kosovën, Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimin Evropian’.

  Ndryshe kjo vizitë e Kurtit në Austri vjen pas dorëzimit të aplikacionit për anëtarësim në BE dhe zhvillime pozitive rreth vendimit pozitiv për liberalizim të vizave nga ana e BE-së.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark