×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurti uron Erdoganin: Mezi pres ta thellojmë bashkëpunimin mes Kosovës e Turqisë

  Insajderi
  28 May 2023 - 22:41

  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka uruar Recep Taip Erdogan për fitoren në zgjedhjet presidenciale.

  Kurti tha se mezi pret të thellojë bashkëpunimin mes Kosovës e Turqisë.

  ”Urimet e mia të sinqerta për Presidentin Erdogan për rizgjedhjen e tij të suksesshme presidenciale. Mezi presim të thellojmë më tej bashkëpunimin dypalësh strategjik midis Kosovës dhe Turqisë”, ka shkruar Kurti në Twitter.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark