×
 • Lajme
 • Lajme

  Kuvendi komunal voton që t’i ndërrohet emri Qendrës Kryesore të Mjeksisë Familjare, në Prishtinë

  Insajderi
  13 June 2024 - 11:59
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kuvendi komunal i Prishtinës ka votuar që t’i ndërrohet emri Qendrës Kryesore Familjare në Prishtinë. Tani e tutje kjo qendër do të mbajë emrin e Gani Demollit.

  Lajmin e ka dhënë shefja e asambleistëve të LDK-së në Prishtinë, Jeta Rafuna.

  “Mirëpritém propozimin e drejtorit të Shëndetësisë z.Izet Sadiku dhe jemi të lumtur që Qendrës Kryesore Familjare në Prishtinë votuam si Kuvend komunal t’i vihet emri i humanistit dhe themeluesit të shërbimit shëndetësor “Nënë Tereza” dr Gani Demolli, ku gjatë viteve të rënda të pushtimit serb u kishte dalë ndihmë qytetarëve që t’i mundnin sëmundjet” shkruan Rafuna në njoftim.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark