13:57 - 02 Tetor 2022

Ballafaqimi mes Ballkanit të Therandës dhe Gjilanit, po zhvillohet në Therandë.

Koha është e mirë dhe fusha e përshtatshme për lojë.

Të dy ekipet po angazhohen, ku Ballkani ka shkuar në pushim me avantazh minimal 1-0.

Qënrim Zyba në minutën e 45+2 shënoi për kampionin në fuqi.

Ndeshja është e vlefshme e javës së nëntë të elitës së futbollit të Kosovës.