17:34 - 25 Qershor 2022

Erling Haaland pëlqen jo vetëm të luajë shkëlqyeshëm, por edhe të vishet në mënyrë spektakolare. Vetëm shikoni veshjet që ai zgjedh jashtë fushës.

Le të fillojmë me kostumin kuqezi të Dolce & Gabbana për 1240 euro. Atlete dhe një çantë shpine, meqë ra fjala, janë gjithashtu nga D&G. Erling e pëlqen këtë markë, kështu që ne do t’i kthehemi asaj më shumë se një herë.

Tre javë më vonë, Haaland ishte ende duke shijuar pushimet e tij në Dolce & Gabbana të tij të dashur. Kësaj here, këmisha doli të ishte më e shtrenjtë se e gjithë kostumi i mëparshëm:1250 euro.

Ato pushime në ishullin grek të Mykonos rezultuan të paharrueshme. Në një nga festat, Erling u shoqërua me Riyad Mahrez, shumë tashmë dyshuan se algjeriani mund ta ftonte norvegjezin te Man City.

Së shpejti Haaland u fotografua në një jaht, ku u shfaq tashmë me një veshje të lehtë me bojëra uji nga Louis Vuitton. Seti përfshinte: një këmishë 690 euro, pantallona të shkurtra dhe një kapele 590 euro secila, dhe pantallonat 420 euro.

Ju pëlqen kjo bluzë shumëngjyrëshe me një luan? Kushton plot 575 euro.

Kur duket se Erling nuk mund të befasojë më, ai ngre interesin. Kapni një set me flamingo rozë.

Në një grup të tillë Leopardi, Haaland u vesh këtë vit 2022. Po, kjo dhe veshjet  e mëparshme janë sërish vepër e Dolce & Gabbana.

Për xhirimet në revistë, norvegjezi zgjodhi një imazh më të përmbajtur, por Dolce & Gabbana nuk refuzuan.

Holland postoi këtë foto verore javën e kaluar.

Dhe këtu është imazhi i fundit: Haaland në Burberry, duke u përgatitur për të pushtuar Premier League.

Ky është stili i norvegjezit. /abcnews.al/