17:55 - 15 Shtator 2021

Sot (e mërkurë) zhvillohet ndeshja Liverpool – Milan, e vlefshme për xhiron e parë në Ligën e Kampionëve.

Një nga ndeshjet kryesore të natës së sotme, është ajo ndërmjet Liverpoolit dhe Milanit, e cila luhet në “Anfield” me fillim prej orës 21:00.

Inside Leeds | Watch unseen footage of Liverpool's 3-0 win - Liverpool FC

Një nga klasiket evropiane, rikthehet pas shumë vitesh mungesë, ku të dyja skuadrat janë duke kaluar në një formë teper të mirë, ku Liverpool nga katëer ndeshjet e para në Premier Ligë ka 10 pikë, kurse Milan, në tri ndeshjet e para në Serie A, ka tre fitore.

Sampdoria 0-1 AC Milan: Player ratings

Mungesë e madhe për Milanin në ndeshjen e sotme, do të jetë Zlatan Ibrahimovic, i cili pësoi lëndim në tendinën e Akilit.

AC Milan, Aston Villa lead the way in Europe - Global Times

Ndeshja kryesore e mbrëmjes së sotme, do të transmetohet në ArtMotion, ose më saktë në Arena Sport. /Insporti.com/