20:21 - 25 Janar 2023

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka arritur në Kosovë.

Pamjet e prezencës së tij në vend, përmes videos dhe fotografisë, janë publikuar nga gazetari Venhar Isufi.

Gjatë ditës, Klisman Kadiu, këshilltar për media i zëvendëskryeministrit, Besnik Bislimi për REL ka bërë të ditur se Bislimi dhe Lajçak do të ulen sonte së bashku në një darkë pune.

Ndërkohë, zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu, ka deklaruar se Lajçak nuk ka lënë takim me Kryeministrin Albin Kurti. 

Tags: ,