×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  “Lajm i mirë për komunat, zhbllokohen mjetet vetanake”

  Insajderi
  08 June 2023 - 20:45

  I ipet drita jeshile ndryshim plotësimit të Ligjit mbi ndarjet buxhetore për vitin 2023 me ç’rast i hapet rruga zhbllokimit të mjeteve vetanake të pashpenzuara të komunave. 

  Kështu ka bërë të ditur deputeti i Kuvendit nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj. 

  “Sot Komisioni për Buxhet i dha dritën jeshile ndryshim plotësimit të Ligjit mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2023, që i hap rrugë zhbllokimit të mjeteve vetanake të pashpenzuara të komunave nga vitet paraprake që kapin vlerën e 37.5 milionë eurove”, ka thënë Lekaj. 

  Postimi i plotë: 

  Urime komunave të Kosovës kthimi i mjeteve buxhetore nga Qeveria

  Pas kërkesave dhe presionit politik të partive opozitare përballë Qeverisë, sot Komisioni për Buxhet i dha dritën jeshile ndryshim plotësimit të Ligjit mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2023, që i hap rrugë zhbllokimit të mjeteve vetanake të pashpenzuara të komunave nga vitet paraprake që kapin vlerën e 37.5 milionë eurove.

  Tani e tutje qindra projekte nëpër Komuna do të ndikojnë në zhvillimin dhe 

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark