×
Show

La’Porsha favorite për të fituar American Idol

Insajderi
05 March 2016 - 11:39
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

Garuesja La’Porsha është duke u cilësuar si favorite e cila do ta fitoj edicionin e 15-të të American Idol.

23 vjeçarja, e cila e rrëzoj Linda Halimin, ka kënduar këngën “Halo” të Beyonce, me të cilën e ka siguruar vendin për në rrethin e ngushtë.

Në mesin e top 8-shes bëjnë pjesë: Lee Jean, Trent Harmon, Dalton Rapattoni, Gianna Isabella, Sonika Vaid, MacKenzie Bourg dhe Tristan McIntosh.

Këngëtarja nga Kosova, Linda Halimi, arriti deri në fazën e pestë të këtij spektakli dhe hyri në top 48 garueset më të mira, por rrugëtimi i saj ka mbaruar po në atë fazë duke mos e bindur jurinë për të vazhduar më tutje.

Kujtojmë se edicionin e parë të këtij talent show-it e ka fituar këngëtarja Kelly Clarkson, e cila mbetet fituesja më e suksesshme e këtij spektaklit./Insajderi.com

https://www.youtube.com/watch?v=0yx6H5Lf2Kw

 

 

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark