×
Show

Hudhra e vaji i ullirit kundër dhimbjes së kurrizit

Insajderi
07 March 2016 - 10:46
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

Nëse keni dhimbje prapa qafës e që lidhet direkt me kurriz, kjo recetë fare e thjesht mund të ndihmojë në largimin e dhembjes. Receta përfshinë hudhër dhe vaj ulliri dhe kërkon rreth dy javë deri sa të arrinë efektin e vet.

Merreni 350 gram hudhra dhe i prisni në copa të vogla, më pas vendosni në një enë qelqi dhe hidheni 1 litër vaj (ulliri ose luledielli).

Mbylleni enën me një kapak hermetikisht dhe mbajeni një vend të errët në temperaturën e dhomës për rreth dy javë.

Tundeni enën çdo ditë.

Pas dy javësh më masën e fituar lyeni zonën e qafës saktësisht ku e ndjeni dhimbjen. Përsëriteni këtë për dy jave reshtë.

Brenda pak ditësh ju do ta ndjeni efektin e kësaj recete, pasi hudhra përmirëson qarkullimin e gjakut në zonat e lënduara dhe funksionin e tyre në përgjithësi./Insajderi.com

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark