10:30 - 21 Tetor 2021

Pas dy mbrëmjeve me plot spektakël në Ligën e Kampionëve, sonte do të rikthehen emocionet e Ligës së Evropës.

Në dy orare, sonte, do të zhvillohen gjithsej 14 ndeshje.

Vëmendja te ne do të jetë te skuadrat ku aktivizohen futbollistët shqiptarë.

Vedat Muriqi me Lazion do të përballen me Marseillen në shtëpi nga ora 18:45.

Dinamo Zagrebi ku luajnë disa futbollistë shqiptarë luan ndaj Rapid Vienës.

Amir Rrahmani me Napolin ka punë me Legia Varshavën e Lirim Kastratit dhe Ernest Muçit.

Ndërkaq, Xherdan Shaqiri me Lyonin do të përballen me Sparta Pragën në udhëtim.

Më poshtë, të gjitha ndeshjet që luhen sonte: