×
 • Lajme
 • Botë
 • Insajderi / Ballina 5

  Lirohen 52 ukrainas, në video shihen duke flakur tutje racionet e tyre ruse

  Insajderi
  29 October 2022 - 17:46

  Ukraina ia ka dorëzuar Rusisë 50 të burgosur lufte pas bisedimeve mes dy vendeve.

  Sipas Ministrisë ruse të Mbrojtjes, shkëmbimi u bë sot pasdite.

  Ndërkohë, 52 ukrainas u liruan. Andriy Yermak, kreu i zyrës së presidentit ukrainas, tha se ata përfshinin dy luftëtarë të Regjimentit Azov, tetë oficerë policie dhe dy civilë, si dhe luftëtarë të tjerë ushtarakë.

  Ukraina publikoi pamjet e luftëtarëve që ktheheshin dhe dukej se hidhnin racionet e tyre ruse mbi një urë. 

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark