×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Lista Serbe u bënë thirrje protestuesve: Mos i rrezikoni ushtarët e KFOR-it

  Insajderi
  30 May 2023 - 23:01

  Lista Serbe u ka bërë thirrje serbëve në Zveçan dhe në veri që të mos e rrezikojnë jetën e ushtarëve të misionit të NATO-së, KFOR.

  Kjo deklaratë vjen pasi pjesëtarë të Listës Serbe kanë shkuar afër objektit të Komunës së Zveçanit pas raportimeve në media për një mjet shpërthyes ndaj ushtarëve të KFOR-it.

  “Përfaqësuesit e Listës Serbe janë nisur menjëherë në vendngjarje dhe në një bisedë me përfaqësuesit e KFOR-it në terren kanë marrë vesh se me shumë mundësi ishte një fishekzjarr”.

  “Lista Serbe u bën thirrje qytetarëve që të mos rrezikojnë sigurinë e ushtarëve të KFOR-it, sepse kushdo që e bën këtë punon kundër interesave të qytetarëve serbë”, thuhet në njoftimin e Listës Serbe.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark