15:23 - 25 Nëntor 2021

Kanë përfunduar ndeshjet Drenica – Llapi dhe Ballkani – Malisheva.

Llapi ka ‘shpartalluar’ Drenicën duke e mposhtur me rezultat të thellë 3-5.

Fillimisht Kreshnik Uka kaloi në epërsi vendasit me golin në min e 24′ për 1-2.

Pjesa e dytë nisi furishëm për llapjanët që barazuan rezultatin përmes Elvis Prençit në min e 47′ më pas shënuan Francisco Rivera, Valmir Veliu, Alef Firmino dhe Bujar Idrizi për 1-5.

Drenica shënoi dy gola deri në fund përmes Kreshnik Ukës që vulosi rezultatin përfundimtarë 3-5.

Ballkani ka arritur fitore solide ndaj Malishevës me rezultat 2-0.