×
 • Sport
 • Sport

  Lojtari i Besës së Irzniqit lë futbollin dhe Policinë e Kosovës, migron në Gjermani

  Insajderi
  01 October 2023 - 19:20

  Albian Dobrunaj është nga Deçani. Albiani është polic i Kosovës dhe kujdeset për rendin dhe ligjin në vendlindjen e tij. Albioni është edhe sportist i dalluar. Ai merret me futboll dhe është lojtar aktiv i K.F. “Besa” nga Irzniqi.

  Por Albiani ka lënë pas edhe futbollin dhe uniformen e Policisë për të migruar në Gjermani për një jetë më të mirë. Paga jo e dinjiteshme në Policinë e Kosovës dhe vështirësitë ekonomike e kanë shtyrë të riun deçanas të migroj.

  Kështë është bërë e ditur nga faqja e klubit futbollistik “Besa”.

  Kryesia dhe stafi e lojtarët e klubit i kanë uruar shëndet e suksese Albianit.

  “Kryesia, stafi dhe lojtarët e klubit futbollistik “Besa” nga Irzniqi e falenderojmë Albianin për kontributin e tij sa ishte lojtar i yni, poashtu Albianit i dëshirojmë shëndet dhe suksese atje!”, është shkruar në mesazhin e klubit nga Irzniqi.

  Njoftimi i plotë:

  Lojtari ynë Albian Dobrunaj ka lënë vendlindjen e tij, punën e Policit të Kosovës dhe ka emigruar në Gjermani për një jetë më të mirë!

  Kryesia, stafi dhe lojtarët e klubit futbollistik “Besa” nga Irzniqi e falenderojmë Albianin për kontributin e tij sa ishte lojtar i yni, poashtu Albianit i dëshirojmë shëndet dhe suksese atje!

  #13AlbianDobrunaj 🟡🔵

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark