×
 • Sport
 • Sport

  Lojtarin e Ajaxit nuk e mbajnë nervat – godet me grusht tifozin e Twentes, kjo është arsyeja

  Insajderi
  29 May 2023 - 00:02

  Ajaxi ka regjistruar sot një rezultat historik, për fat të keq negativ.

  Humbja ndaj Twentes me shifrat 3:1, ka bërë që pas 14 vitesh radhazi, skuadra legjendare holandeze të mos arrijë të kualifikohet në Ligën e Kampioneve.

  Një situatë që ka tensionuar jo pak futbollistët, aq sa mesfushori Stiven Berghuis, pas ndeshjes ka goditur me grusht një tifoz.

  Shihet Berghuisi cili drejtohet dhe e godet me grusht.

  Ai tërhiqet më pas nga rojet e sigurisë dhe pjesëtarët e stafit, duke u futur më pas në autobus për t’u larguar.

  Siç është raportuar, mesfushori holandez grushtoi fansin, pasi ky i fundit përdori shprehje raciste drejt bashkëkojtarit të Berghuis, Brian Brobbey.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark