×
 • Sport
 • Sport

  Low del kundër Bayernit

  Insajderi
  04 March 2016 - 18:52
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kjo shtyn miliona tifozë për të shpresuar te suksesi i verdhezinjve dhe madje edhe trajnerin e kombëtares gjermane, Joachim Low.

  Trajneri i cili fitoi kupën e Botës me Gjermaninë në vitin 2014, ka thënë se me një fitore të mundshme të Dortmundit do të hapej kampionati gjerman.

  “Bundesligës mund t’i rikthehen emocionet për titullin. Nëse Dortmundi fiton, atëherë diferenca e skuadrave shkon në dy pikë. Pastaj do të kemi tensionin e duhur në kampionat”,është shprehur kampioni i botës.

  Dortmundi dhe Bayerni ndeshën të shtunën më fillim nga ora 18:30, në stadiumin Signal Iduna Park të Dortmundit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark