17:20 - 25 Qershor 2022

Alejandro Garnacho duket se është personi më i vështirë në botë për të zgjedhur mes Ronaldos dhe Messit.

Në fund të fundit, ai luan me të dyja, kombëtaren e Argjentinës dhe Man United.

Në mars, 17-vjeçari Garnacho, i cili më parë nuk kishte luajtur asnjë ndeshje për kombëtaren e Argjentinës, u thirr dhe u gëzua në stërvitje me Leo Messin.

Garnacho ka postuar këtë foto dhe ka shkruar: “Ëndrrat bëhen vërtet realitet”.

Por heroi i FA Youth Cup mësoi shumë edhe nga Ronaldo, festën “SIUUU” të të cilit e kopjoi në finale kundër Nottingham Forest.

Garnacho ka 7 gola dhe 3 asistime në 6 ndeshje të Kupës së të Rinjve, ai u bë golashënuesi më i mirë, asistuesi më i mirë dhe lojtari më i mirë i sezonit në akademinë e Manchester United.

Kur Ronaldo shënoi një hat-trick kundër Norwich në prill, ai ia dha topin Garnachos.

Ai ka postuar një foto dhe ka shkruar: “Më të mëdhenjtë e të gjitha kohërave… Ëndërroni djem të mëdhenj”. /albeu.com/

Garnacho është një 17-vjeçar jashtëzakonisht i talentuar, i cili vlerësohet shumë nga Manchester United. Ai bëri debutimin e tij me ekipin e parë kundër Chelsea në prill dhe u raportua se Djajtë e Kuq donin t’i jepnin atij një marrëveshje gjashtëvjeçare.