×
 • Lajme
 • Lajme

  “Lum ne për mendtë e kresë”, Kelmendi habitet me durimin e kosovarëve për të mos u revoltuar

  Insajderi
  01 September 2022 - 09:45
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gazetari Adriatik Kelmendi ka numëruar krizat nëpër të cilat po kalojnë qytetarët e Kosovës, shkruan Insajderi.

  Sipas Kelmendit, kosovarët janë më të fortë se guri përderisa po u bëjnë ballë varfërisë, izolimit, reduktimeve dhe pagave të ulët pa u revoltuar.

  Postimi i plotë:

  Kosovarët janë qytetarët më të varfër të Evropës.

  Kosovarët janë qytetarët më të izoluar të Evropës.

  Kosovarët të varfër dhe të izoluar po i përjetojnë reduktimet më të mëdha të rrymës.

  Kosovarët e varfër dhe të izoluar po përjetojnë mosdhënie pagash për shkak të ngritjes së zërit.

  Fëmijët e kosovarëve të varfër, të izoluar dhe në terr nuk do t’ia fillojnë mësimit me 1 shtator si fëmijët e shteteve të tjera të Evropës.

  Lum ne për vete!

  Lum ne për mendtë e kresë!

  Lum ne për durimin!

  Më të fortë se guri!

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark