×
 • Lajme
 • Botë
 • Sport
 • Lajme / Botë

  Macron i lumtur: Benzema po rikthen Top të ri të Artë në Francë

  Insajderi
  17 October 2022 - 22:40

  Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, e ka përshëndetur, shpalljen Lojtari më i mirë në Botë, të Karim Benzemës, me ç’rast shkruan se e mirëpret rikthimin e Topit të Artë në Francë.

  Kjo sipas tij po ndodh 24 vjet pas Zidanes.

  ”KB9! Dy shkronja dhe një numër që do të mbeten në historinë e futbollit. 24 vjet pas Zidane, Karim Benzema po rikthen një Top të ri të Artë në Francë. Urime për të!”.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark