×
 • Sport
 • Sport

  Magjia e Mudryk: kontrolli topin në stilin “Alla Neymar”

  Insajderi
  03 August 2023 - 20:50

  Kur në fushë janë dy skuadra si Chelsea dhe Borussia Dortmund, edhe në një miqësore është e arsyeshme të pritet një shfaqje nga yjet në fushë dhe spektatorët e ‘Soldier Field’ të Çikagos nuk kanë mbetur të zhgënjyer.

  Dhe mes perlave të shumta të ndeshjes që përfundoi 1-1 është ajo e Mychajlo Mudryk, sulmuesi 22-vjeçar ukrainas, i cili rrëmbeu duartrokitjet e publikut me një kontroll të mahnitshëm me thembër (shumë i vlerësuar nga tifozët e futbollit edhe në rrjetet sociale).

  Një gjest i bërë i famshëm nga Neymar dhe që është perfeksionuar nga xhevahiri i Chelsea-t.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark