08:52 - 24 Qershor 2022

FC Malisheva ka njoftuar se ka vazhduar kontratën edhe për një vit tjetër me mbrojtësin Arbër Pira.

Arbër Pira i cili luan në pozitën e mbrojtësit të djathtë, ka qenë startues i padiskutueshëm në formacionin e Arsim Thaqit.

27-vjeçari në sezonin e kaluar ka bërë 28 paraqitje në Superligë duke shënuar nëj gol dhe një asistim.

Kujtojmë që deri më tani Malisheva ka transferuar Fiton Hajdarin dhe Qlirim Avdullin.