×
 • Sport
 • Sport

  Man. Utd bënë ofertën e parë për mbrojtësin e Chelseat

  Insajderi
  30 August 2023 - 17:16

  Sipas The Athlettic, Manchester United ka bërë ofertën e parë për të nënshkruar Marc Cucerellan në huazim nga Chelsea këtë verë

  Djajëjtë e kuq janë duke shikuar për një mbrojtës të majtë pas lëndimit të Luke Shaw dhe Ryrell Malacia por lëvizja ende nuk është materializuar.

  Sipas disa raporteve , klubi më i trofeshëm anglez kanë krijuar një listë me tre futbollistë, ku Cucurella është i pari në atë listë.

  Athletic ka raportuar së United ka ofruar një marrëveshje për huazim sezonal por ata nuk kanë përfshirë opsionin apo obligimin për ta blerë atë.

  Chelsea raportohet së janë të gatshëm për ta lënë spanjollin për t’u larguar kështu që të dy palët për momentin janë duke e diskutuar një marrëveshje të mundshme.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark