×
 • Sport
 • Sport

  Marjan Ilievski pritet me duartrokitje në Prishtinë

  Insajderi
  01 March 2016 - 18:54
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ish-trajneri i skuadrës së Arsenalit, Marjan Ilievski, është rikthyer në Prishtinë, por kësaj radhe në cilësinë e kundërshtarit dhe është mirëpritur nga tifozët prishtinas “Plisat”.

  Trajneri maqedonas u largua nga Prishtina gjatë muajit dhjetor të vitit të kaluar, për shkak të disa rezultateve të dobëta dhe pas disa javësh mori drejtimin e skuadrës maqedonase, Kozuv.

  Ilievski ishte mjaft i dashur për tifozët “Plisat” pasi qëndroi për dy vite radhazi në Prishtine, duke arritur të fitojë Ligën Ballkanike në edicionin e dytë, trofe më të cilin shkruajti histori në basketbollin kosovar.

  Kozuvi dhe Prishtina do të përballen në kuadër të Ligës Ballkanike, ndeshje që fillon në ora 19:00.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark