×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Martin Scorsese thyen heshtjen me “Silence”

  Insajderi
  23 November 2016 - 17:35
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Pas një mungese gati tri vitesh si regjisor, kur krijoj ‘The Wolf of Wall Street”, regjisori, fitues i çmimit Oscar, ka  publikuar trailer-i, i filmit Silence, filmit më të ri nga regjisori Martin Scorsese.

  Ngjarja në film bazohet në një novelë të vitit 1966 me po të njëjtin emër nga autori japonez, Shūsaku Endō.

  Silence tregon për dy priftërinj jezuit (luajtur nga Andrew Garfield dhe Adam Driver) të cilët në shekullin 17 përballen me një krizë në besim derisa udhëtojnë drejt Japonisë për vendodhjen e mentorit të ryre (luajtur nga Liam Neeson)./UrbanFM

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark