×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Mbetet jashtë funksionit pompën “Patroni”- bllokohet me shirita pasi nuk u lirua prona

  Insajderi
  01 February 2024 - 12:34
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Ministria e Bujqësisë në koordinim me Policinë e Kosovës është duke zhvilluar një aksion në Fushë Kosovë, për lirimin e dy pronave kadastrale, më saktësisht, pompat e derivateve “Patroni” dhe “Kastrati”.

  Ndërkohë që deri tash pompa ‘Patroni’ është bllokuar me shirita, duke mbetur jashtë funksionit.

  Ndonëse pronari kërkoj që të mos mbyllet puna e restorantit dhe pompës deri në një vendim tjetër, kjo nuk është marrë parasysh nga zyrtarët e Ministrisë së Bujqësisë në koordinim me Policinë e Kosovës, të cilët deklaruan se janë duke zbatuar vendimin.

  Ekipi i Insajderit është në vendngjarje dhe do të iu mbajë të informuar lidhur me zhvillimet e mëtutjeshme.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark