×
 • Sport
 • Sport

  Mbyllet drama Manchester City – Tottenham, shënohen gjashtë gola

  Insajderi
  03 December 2023 - 19:42

  Manchester City ka barazuar 3-3 me Tottenhamit në kuadër të javës së 14-të në Premierligë.

  Pas vetëm gjashtë minutash loje, Spurs kaluan në epërsi në Etihad, duke realizuar nëpërmjet Son Heung-Min, me Dejan kulusevskin.

  Por, golashënuesi i mysafirëve ishte më pas fytyra tragjike, duke realizuar auto-gol në minutën e nëntë.

  Me kaq edhe përfundoi pjesa e parë, ndërsa në 45 minutat e parë u shënuan edhe tri gola të tjera.

  Spurs i barazuan shifrat në 2-2 me anë të Giovanni lo Celso në minutën e 69-të, me Son që ishte asistuesi.

  Citizens e rikthyen epërsinë me golin e Jack Grealish, që realizoi për 3-2 në minutën e 81-të nga asistimi i Erling Haaland.

  Mysafirët nuk u dorëzuan dhe i barazuan shifrat në 3-3, kur Kulusevksi shënoi me kokë në minutën e 90+1-të, për të marrë një pikë nga ky takim

  Pas javës së 14-të, Manchester City ka 30 pikë, tri më pak se lideri Arsenali, ndërsa në xhiron e 15-të takohet me Aston Villën.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Sport
  26 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark