20:49 - 05 Korrik 2022

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes së 1/8 së finales së raundit kualifikues në Ligën e Kampionëve, mes Ballkanit dhe Zalgiris, shkruan Insajderi.

Pjesa e parë e ndeshjes që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” u mbyll me rezultat të barabartë 1-1.

Golin për Ballkanin e realizoi Nazmi Gripshi në minutën e 15’të të takimit. Kurse, goli për mysafirët erdhi në minutën e 25-të të ndeshjes, ku Oliver Buff realizoi me kokë.

Rezulati pas pjesës së parë 1-1.